"Skutecznie wprowadź swój produkt na rynek. Pomożemy znaleźć sposoby na dystrybucję."

Pomagamy wprowadzić Twój produkt na rynek, znaleźć najlepsze kanały dystrybucji i najlepszych dystrybutorów. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj naszego bloga

Od dnia gdy przedsiębiorca rozpoczyna działalność gospodarczą, naraża się na pewne ryzyko.

Jeszcze zanim zatrudni pierwszego pracownika, firma może być zagrożona, ponieważ ma on prawo do ubezpieczenia.  Jeden pozew może zniweczyć działalność całej firmy. Ubezpieczenie firmy chroni  przed potencjalnymi zagrożeniami. Warunki ubezpieczenia są określane indywidualnie, każda oferta może być dopasowana do potrzeb i specyfiki konkretnej działalności firmy.
Nie ma jednej uniwersalnej  zasady dotyczącej ubezpieczenia w zakresie odpowiedzialności zawodowej. Każda branża ma swój własny zestaw problemów, które są wpisane w niestandardową politykę firmy. 
Ubezpieczenie firmy może obejmować wiele obszarów :Obojętnie czy firma posiada czy dzierżawi jakąś przestrzeń, ubezpieczenie nieruchomości jest koniecznością. Takie ubezpieczenie firmy obejmuje wyposażeni oraz meble na wypadek pożaru, burzy czy  kradzieży. Trudno jednak liczyć na ubezpieczenie firmy na wypadek powodzi, trzęsienia ziemi. Zwykle ubezpieczenie firmy nie obejmuje takich zdarzeń w standardowej polisie. Jeśli teren i nieruchomość jest podatna na takie okoliczności firma powinna skontaktować się z ubezpieczycielem i oddzielnie rozważyć warunki ubezpieczenia. 
Ubezpieczenie powinno dotyczyć także pracowników. Jeśli pracownik został zatrudniony, powinien zostać ubezpieczony. Obejmuje ona pomoc medyczną, niepełnosprawność i odpraw pośmiertnych , np.  wtedy, gdy pracownik jest ranny lub ginie w wypadku na miejscu swojej pracy. Ubezpieczenie może także obejmować wypadek w drodze do pracy. Firma nie powinna sugerować się tym, że pracownik podejmuje pracę o niskim ryzyku. Bywa, że drobny wypadek, powoduje odniesienie dotkliwych skutków. 
Ubezpieczenie firmy chroni ją przed poważnymi stratami finansowymi, roszczeniami i niezwykle długo trwającymi sprawami sądowymi. Każda szanująca się firma powinna skontaktować się z ubezpieczycielem w celu wybrania odpowiedniego pakietu.
Dbając o pracowników, dbamy o własną firmę. Ubezpieczając firmę, pozwalamy jej swobodnie się rozwijać.
Źródło: adlerbrokers.com.pl

Fotografie:

ekonomia

pieniądz

przedsiębiorstwa